Walt Disney World opent nieuwe achtbaan

Walt Disney World opent met Tron Lightcycle Run een nieuwe achtbaan. Deze Tron achtbaan is te vinden in het Tomorrowland gedeelte van het Magic Kingdom pretpark van het Disney World Resort. De bouw van deze achtbaan is al sinds 2018 aan de gang en de attractie zou eigenlijk in het jaar dat Walt Disney World 50 jaar bestond openen. Helaas is door de Corona pandemie de achtbaan pas vanaf vandaag officieel voor alle bezoekers geopend.
Tron Lightcycle Run
Tron Lightcycle Run in het Magic Kingdom pretpark van Walt Disney World is niet de eerste Tron achtbaan die ooit geopend is. Al in 2016 opende in Shangai Disneyland de eerste Tron achtbaan. Door dit grote succes in Shangai Disneyland werd besloten om deze achtbaan ook in Walt Disney World te bouwen. De bouw van de achtbaan startte in 2018 en had toen een geplande opening in het seizoen 2021 toen Walt Disney World 50 jaar bestond. Helaas is de opening door de Corona pandemie uitgesteld naar 2023.
Het bijzondere aan de Tron achtbaan is dat je in een andere houding dan meestal in het karretje plaatsneemt. Je neemt namelijk plaats op een Lightcycle wat een futuristische motor is uit de Tron: Legacy film uit 2010. Mocht je echter fysieke problemen hebben waardoor je niet plaats kunt nemen in een “Lightcycle” dan zijn er aan de achterkant van het treintje nog een paar plaatsen waar je in een normaal karretje kunt plaatsnemen.
De karretjes van de Tron Lightcyle achtbaan waar je in een motorhouding plaats neemt zijn te vergelijken met de Booster Bike achtbaan die in het Nederlandse Toverland te vinden is. De bouw van deze achtbaan is verzorgd door de Nederlandse achtbaanbouwer Vekoma. Vekoma heeft in het verleden al vaker achtbanen gebouwd voor Disney. De laatste nieuwe achtbaan van Walt Disney World, Guardians of the Galaxy: Cosmic Rewind in Epcot, is ook ontwikkeld door Vekoma.
Tron achtbaan
Het thema van deze nieuwe achtbaan komt van de Tron: Legacy film uit 2010. Tron: Legacy was het vervolg op de originele Tron film uit 1982. Tron: Legacy speelt zich grotendeels af in een computerwereld en in de film wordt er een race gehouden op de Lightcycle’s die nu ook gebruikt worden als achtbaan karretje in de nieuwe Tron achtbaan. De speciale muziek uit de film die is geproduceerd door het Franse duo van Daft Punkt is ook in en om de nieuwe Tron achtbaan te horen.
Walt Disney World
Walt Disney World ligt in Orlando, Florida. Het is het grootste pretpark resort ter wereld. Walt Disney World telt vier grote pretparken en twee grote waterparken. Daarnaast vind je er tientallen gethematiseerde Disney World hotels, golfbanen, sportvelden en een groot winkel- en uitgaanscentrum. Er is zoveel te beleven en te doen in Walt Disney World dat je hier makkelijk een hele vakantie kunt spenderen. Bekijk hieronder onze selectie van alle aanbieders van een complete Disney World vakantie inclusief vlucht, hotel en tickets. Maar kijk ook eens naar de optie om zelf een eigen Disney World vakantie samen te stellen door een los hotel en losse pretpark tickets te reserveren. Je bent dan namelijk wel een stuk flexibeler om ook de omgeving van Walt Disney World te ontdekken. Er zijn naast Walt Disney World nog meer dan genoeg andere leuke dingen te doen in en om Orlando. Denk alleen al aan alle andere parken zoals de pretparken van Universal Orlando Resort en SeaWorld Orlando.
Check hier de beste prijs
Disney World hotels
All Star Movies Hotel
Disney World hotel met als thema alle bekende Disney filmsAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
All Star Music Hotel
Hotel van Walt Disney World met muziek als themaAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
All Star Sports Hotel
Walt Disney World hotel voor echte sportliefhebbersAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Animal Kingdom Lodge
Luxe Disney World hotel met kamers die uitkijken op een savanneAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Art of Animation
Centraal gelegen vlakbij Disney’s Hollywood StudiosAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Beach Club Hotel
Walt Disney World hotel op loopafstand van EPCOTAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Boardwalk Inn Hotel
Resort gelegen tussen EPCOT en Disney’s Hollywood StudiosAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Cabins Fort Wilderness
Ruime blokhutten gelegen in de bossen van Walt Disney WorldAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Caribbean Beach Hotel
Disney World hotel met een Caribische uitstralingAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Contemporary Hotel
Walt Disney World hotel dichtbij het Magic KingdomAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Coronado Springs Hotel
Disney hotel met Mexico en het zuidwesten van Amerika als themaAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Dolphin Hotel Resort
Groot hotel op het terrein van Walt Disney WorldAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Grand Floridian Hotel
Zeer luxe hotel met uitzicht op het Magic Kingdom pretpark van Walt Disney WorldAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Old Key West Hotel
Disney World hotel met de Florida Keys als themaAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Polynesian Village Hotel
Walt Disney World hotel in de sfeer van de Zuid-PacificAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Pop Century Hotel
Disney hotel gethematiseerd met details van de 50-er t/m 90-er jarenAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Port Orleans French
Walt Disney World hotel met de sfeer van New OrleansAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Port Orleans Riverside
Walt Disney World hotel in de sfeer van New OrleansAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Riviera Resort
Disney World hotel vlakbij EPCOTAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Swan Hotel Resort
Groot Walt Disney World hotel vlakbij alle Disney pretparkenAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Wilderness Lodge
Disney World hotel met als thema de Amerikaanse Nationale ParkenAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten
Yacht Club Hotel
Walt Disney World hotel in stijl van het 19e-eeuws New EnglandAfstand tot het park:
Met de auto 05 - 20 minuten